Antyk sprawdzian odpowiedzi
Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Które z cech są charakterystyczne dla eposu?. Odpowiedz Usu .antyk i Biblia ~100 pytań .. ANTYK - TEST z wiedzy to 22 pytania z odpowiedziami.. 4 Wyjaśnij pojęcia: poezja tyrtejska, katharsis, zasada trzech jedności.. Zakres materiału: starożytny Egipt, Rzym, Grecja.Q.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 2 Wyjaśnij pojęcie konfliktu tragicznego, odwołując się do „Antygony" Sofoklesa.. ___Zabicie ojca ___Udanie się do wyroczni delfickiej i ucieczka z Koryntu ___Edyp wychowany przez pasterzy ___Śmierć Jokasty i wykłucie sobie oczu przez Edypa ___Kreon władcą Teb ___Wyprawa Polinejkesa na Teby ___Panowanie w Tebach Lajosa ___Ślub z .Klucz do sprawdzianu z antyku Nr zadani a Odpowiedź wersja A Odpowiedź wersja B 1.. Artur_Ostaszewski.. Informacje ogólne Nazwa antyk pochodzi od łacińskiego słowa antiquus i oznacza dawny.. Katharsis to pojęcie oznaczające.. - to jedno z poleceń.Do pytań dołączam odpowiedzi :) Pobierz (doc, 52,5 KB) Komentarze.. Wyślij zgłoszenie .. Quiz w Poczekalni.. Antyk to: a.. Pewnie potrzebujesz jakiegoś gotowca na jutrzejszy sprawdzian albo odpowiedzi, żeby szybko napisać test i zgarnąć dobrą ocenę.tyrtejska, katharsis, zasada trzech jednosci.Plik ps antyk sprawdzian odpowiedzi (1) 1.doc na koncie uzytkownika kochana97 Data dodania: 27 paz 2013.Ile zapamiętałeś z historii?.

Sprawdzian z antyku i Biblii.

Ponieważ obie kultury lokalizowały się w obrębie Morza Śródziemnego, kulturę antyku nazywa się również kulturą śródziemnomorską.. SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI O ANTYKU.. Biblia, obok mitologii i reszty antyku stanowi podstawę kultury europejskiej, na niej bowiem opiera się większość motywów, archetypów i toposów przytoczonych w literaturze późniejszej; .. Zawiera nieodpowiednie treści?. Uporządkuj wydarzenia związane z Edypem i jego rodem.. Dzieje ludzkości od jej zamierzchłych czasów aż do upadku Cesarstwa Rzymskiego noszą wspólne miano starożytności.Poprosze sprawdzian z antyku z kluczami odpowiedzi na email [email protected] cinek391, 2017-11-05, ocena: Dziekuje Podgląd treści.. Hamartia to inaczej wina tragiczna.Klucz do sprawdzianu z antyku, plik: klucz-do-sprawdzianu-z-antyku.doc (application/msword) Ponad słowamiPlik ps antyk sprawdzian odpowiedzi (1) 1.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013Sprawdzian wiadomości z antyku - wersja A 1..

rzed Tobą 27 pytań z odpowiedziami.

Prosty test wiedzy historycznej.. U podstaw kultury europejskiej legły cywilizacje położone na Bliskim Wschodzie i w basenie Morza Śródziemnego.Przełomem w rozwoju ludzkości, wyznaczającym początki epoki starożytnej, było wynalezienie pisma.. Pytania dotyczą filozofii, mitologii, eposu, tragedii greckiej.. (PP) a) 476 r p n e b) 368 r n e c) 96 r ne d) 476 r ne 2.Podaj znaczenie słowa antyk: (PP) a) b) 3.Wskaż źródła kultury europejskiej: (PP) a) b) 4.. (scenariusze, materiały dodatkowe, odpowiedzi do ćwiczeń, gry i wszystko dla nauczyciela) 70.Przyrodo witaj i przyroda z pomysłem (plakaty, mapy, materiały do ciekawych lekcji) 71.Przyroda poznać zrozumieć 4 WIKING (sprawdziany) 72.Przyroda z klasą 4 (kartkówki ,zadania przygotowujące do olimpiad, odpowiedzi, dzienniczek obserwatora .Witaj na Sprawdziany 24 - największej bazie sprawdzianów, testów, książek nauczyciela i odpowiedzi.. Umożliwiło ono utrwalanie myśli oraz przekazywanie ich w czasie i przestrzeni.Odpowiedź a Komentarz Antyk to okres trwania kultury starożytnej Grecji i Rzymu.. Okres powstawania cywilizacji aż do wieku VII n.e. b. Wzorzec klasycznego i uniwersalnego piękna.TEST SPRAWDZAJĄCY WIEDZĘ Z EPOKI STAROŻYTNEJ - LITERATURA, HISTORIA SZTUKI Zawiera 5 pytań.. Na pewno nie trafiłeś tu przypadkiem!.

Którą z dat uważa się za umowny koniec antyku?

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Z LITERATURY ANTYKU GRUPA II 1.. Zdecyduj czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe 1.Hybris to ludzka pycha wynikająca z przeświadczenia, że można oszukać los.. Za początek antyku (inaczej starożytności) przyjmuje się przełom wieków IX i VIII p.n.e., za koniec - okres pomiędzy IV a VI wiekiem n.e., najczęściej rok 476, czyli datę upadku cesarstwa Zachodniorzymskiego.III ANTYK (drugi sprawdzian) grupa 2 1 Charakterystyka teatru greckiego.. 3 Przedstaw poetycki światopogląd Horacego.. 2016-05-02 15:06:39 Mieliście już sprawdzian z niemieckiego aha neu 2a wohnen jak tak to dajcie odpowiedzi , prosze jak najszybciej 2012-12-01 15:05:17Antyk - Barok pytania i odpowiedzi od antyku do baroku- powtórka do matury ustnej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt