Zemsta test z lektury z odpowiedziami
Imię i nazwisko: Liczba punktów: Klasa: Ocena: Przed Tobą jest test dotyczący komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta".. Zwierzę z Nilu - dowód miłości w „Zemście".. Gatunek literacki „Zemsty".. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. 9472 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż test!17.. Zawiera 9 pytań.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Tak samo liczba odpowiedzi.. Zapraszamy!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. jakie pytania ?. test dodany 11 lat temu przez DONIA1012.. 2012-01-14 21:57:52 Popularne zadaniaZemsta Test ze znajomo[ci lektury pt. '' Zemsta'' A. Fredry.. opis wydarzenia lektóra [Hobbit] 2021-01-21 19:43:14 Polski zamiana na aspekt niedokonany 2021-01-21 17:02:55; Aspekt niedokonany 2 2021-01-21 17:02:20; Aspekt przeciwny (niedokonany) 2021-01-21 16:54:47 Czy jest jakaś specjalna książka (jaka?. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Tromba czy .Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Rodzaj literacki „Zemsty".. Quiz w Poczekalni.. Papkin przypatruje się z uwagą Rejentowi, który jak zawsze z założonymi na piersiach rękoma, nieporuszenie w miejscu stoi..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Zapraszam do rozwiązywania testu.. Test składa się z 15 pytań.. Zawiera 32 pytań.. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Ortografia popularność: 815 dodał: Izka009: Kamizelka popularność: 1499 dodał: madzia836: Średniowiecze popularność: 11486 dodał: Tabasko: Przygody Tomka SawyeraTest „Zemsta" TravelTom12345 3 lata temu .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. - jest to nawiązanie do autentycznego wydarzenia - konfederacji barskiej z: .. ukazaniu bohaterów z różnych warstw społecznych c .Sprawdzian wiadomości z lektury pt.. Dodaj quiz .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .1) Czas i miejsce akcji w "Zemście" to: a) koniec XVI wieku, stary dworek b) koniec XVIII wieku, stary zamek c) początek XVIII wieku, stary dworek 2) Rodzaj i gatunek literacki, do których należy "Zemsta", to: a) dramat, tragedia b) dramat, komedia c) epika, komedia 3) "Zemstę" rozpoczyna: a) rozmowa Cześnika z Papkinem b) rozmowa Cześnika z Rejentem c) rozmowa Cześnika z Dyndalskim 4 .ZEMSTA - test ze znajomości utworu i filmu Zapraszamy do ciekawej, choć wymagającej skupienia i myślenia, wędrówki po tajemnicach utworu i filmu „Zemsta"..

... pokaż więcej odpowiedzi (11)Lista pytań z lektury Zemsta.

Cześnika 3.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. W pierwszej części testu właściwe odpowiedzi zakreślkółkami,awczęści drugiej wpisz je w zaznaczonych kropkami miejscach.Uzasadnij swą odpowiedź, posiłkując się wybranymi scenami z lektury.. Wyślij zgłoszenie TravelTom12345.. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 4 Test Ferdydurke - Witold Gombrowicz 1 Test Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery 3 Test Średniowiecze 3 Test Zbrodnia i kara - Fiodor Dostojewski 3 Test Hamlet - William Szekspir 2 Test Zemsta - Aleksander Fredro 3 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 3Pomożecie z lektury " Zemsta "?. Wpisz w wykropkowane miejsca nazwiska gBównych .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Pamiętaj, by zachować realia epoki, lektury, właściwe słownictwo PUNKTACJA: 50 i więcej = cel = bdb = db = dst = dop = nd.Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens..

Papkin 7.Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.TEST Kto ile razy przekraczał mur, czyli co wiem o „Zemście" Aleksandra Fredry?. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: ZemstaNajbardziej kompletny test z lektury Zemsta jaki znajdziesz w sieci.. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.. Masz 45 minut na to, by wykonać wszystkie zadania.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Pamiętaj wszystkie zadania są ważne.Zemsta - Aleksander Fredro - streszczenie i opracowanie .. Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Papkin mówi dalej na stronie.Lekcje z lekturą „Zemsta" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-zemsta-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto MenuWydanie Zemsty kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Inne testy z kategorii.. Nie używaj korektora, ołówka.. Test składa się z 12 pytań.. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone .Zemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później..

2009-11-29 10:45:08 Miał już ktoś test ze znajomości lektury " Zemsta "?

W imieniu rodziców i opiekunów młodych napisz zaproszenie na ślub Klary i Wacława.. A - epika B - dramat C - liryka 2.. Poziom trudno[ci: Zredni 1.. Skomentuj.. Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi.. ), w której można sprawdzić, które słowo albo wyrażenie należy do mowy potocznej, a które do .1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Udostępnij.. Gatunek: komedia.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury ZemstaAleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę <br> *Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Na ile aktów jest podzielony dramat pt. '' Zemsta '' ?. Do jakiego rodzaju literackiego nale|y utwór pt. '' Zemsta '' ?. Cześnik 2.. Kradzież kielicha i atak smoka na Esgaroth.. Dorota 5 lat temu.. Rozwiąż test!Rejent wskazuje z ukłonem krzesło na środku stojące.. Przeczytaj dokładnie zadania i wykonaj polecenia.. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt