Balladyna sprawdzian z wiedzy
W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Quizy na temat balladyna.. Kirkor wyjeżdża na wyprawę wojenną .. .Zestaw: "052 Balladyna - Juliusz Słowacki 3" Statystyki zestawu: Ocena: 4 Zagłosowało: 6 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Małgorzata Bąbczyńska (wynik: 56 %) Dick Gay (wynik .. Wiedza o społeczeństwie: Podstawy przedsiębiorczości:Z kim była w ciąży balladyna?. Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Co planuję Balladyna jeśli jej wojsko przegra?Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. Treść Grafika.. Przy wypełnianiu zadań nie używaj korektora.Wydanie Balladyny kompletne bez skrótów i cięć w treści.. a) z miłością b) z książęcą purpurą c) z różami d) z krwią 9.. Przetestuj swoją wiedzę.Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Przybywa Balladyna i oznajmia, że Alina uciekła z "jakimś obdartym młokosem".. Ucz się i sprawdź swoją wiedzę z Memorizer.plBalladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie..

Balladyna-sprawdzian.

Chata Wdowy została spalona.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Wyszukaliśmy je wśród tysięcy quizów, które mamy na stronie.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.a) Została zastrzelona z łuku b) Została trafiona przez piorun c) Została dźgnięta sztyletem d) Została powieszona 12) Jaki jest morał Balladyny a) Żadna wina nie ujdzie każe b) Bywa często zwiedzionym kto lubi być chwalonym c) Dom mały ciasny, ale własnyJuliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym.. Kto mieszkał w tym jeziorze?. Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r. Jakie imiona noszą zaufani pomocnicy nimfy Goplany?.

Test wiedzy - „Balladyna"!

autor: Elżbieta Chrostowska aktualizacja treści: 09.07.2017. obsługa internetowa testu: Zbigniew Mroczkowski, Radziłów 2003-15.. Balladyna zrywa kontakty ze swoim dawnym otoczeniem .Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Pytania testowe maja za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z okreslonej dziedziny, albo po prostu troche rozrywki przy wypelnianiu ankiety online.justin bieber ameryk test z pierwiastkow test o dojrzewaniu bayern munchen test z filmu test z matematyki opium w rosole gdzie to jest papiez polak test o1 Marta Beata Gryko Sprawdzian wiedzy teoretycznoliterackiej i gramatycznej dla klasy VI Instrukcja dla ucznia: 1.. Na karcie odpowiedzi wpisz swoje imię i nazwisko.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. a) konwencji oświeceniowych b) założeń romantyzmu c) swoich przyjaciół d) Mickiewicza 10..

Zbiór pytań powiązanych z hasłem #balladyna.

Stefan95 10 stycznia 2019 Boże jakie łatwe 90 na 90. wercia 27 listopada 2018 Mialam 79/90 a wszystko mialam dobrze hah, a tekstTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraMędrzec orzeka, że znamię Balladyny „wyleczyć" może jedynie: a) pomszczenie śmierci Aliny b) przyznanie sie do winy c) przyzwanie Aliny d) zmycie wodą z cudownego źródła Rozwiązanie - Źródło konfliktu między dwoma siostrami zaczerpnął Słowacki z ballady Aleksandra Chodźki: .Czy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy .. Filmy.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!Balladyna mówiąc: "Zastawić stoły na rynkach stolicy", miała na myśli: a) Kraków, b) Poznań, c) Gniezno.. Skomentuj.. Przeczytaj uważnie tekst wstępny i wszystkie polecenia.. Od czego powstalo to imie ?. Z czego drwi autor "Balladyny"?. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Balladyna wychodzi za Kirkora.. Alicja Guziel 1.. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. z matka i mlodsza siostra.. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy robie :) nienawidze czytac lektur narzucanych przez szkołe.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Baza wiedzy / Język polski / Tematy wolne..

Główny rywal Mickiewicza.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.

twoj stary 19 marca 2019 To niezly test 1 zle a 39/90.. poleca 85 % 2964 głosów.. Z Matką z Aliną.. Jest ona zakochana w Grabcu, a ten z kolei spotyka się z Balladyną.. Tutaj znajdziesz szukaj quizy, testy wiedzy i sprawdziany.Quizy na temat balladyna znajdują się powyżej na liście.. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: .Witaj na stronie Quizz.pl.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Słudzy Goplany to: a) Chochlik i Filon, b) Skierka i Grabiec, c .Testy, quizy i fiszki z działu balladyna.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. To Juliusz Słowacki (1809-1849) przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. Z czym kojarzą się zbierane maliny w Balladynie?. Ludzie z wioski informują Grabca o tym, że Balladyna poślubiła Kirkora.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Udostępnij.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt