Do podanych wyrazów dopisz zgrubienia
Układanie wyrazów z sylab lub uzupełnianie wyrazów brakującymi sylabami.. ptak.. -buty -naczynia -rodzina -uroczystość Zastąp podane grupy wyrazów rzeczownikami o.Oboczność Rodzina wyrazów, wyrazy pokrewne, zdrobnienia i zgrubienia Współcześni dorobkiewicze Imiesłowowe równoważniki zdań Podobne teksty: 74% Podział słowotwórczy wyrazów.Do podanych wyrazów podstawowych dopisz wyrazy pochodne.. starzec.. • zgrubienia (augumentatiwy) - służą do podkreślenia wielkości, wyeksponowania negatywnego stosunku, ironii, pogardy, niechęci, itd.. 2010-02-18 10:22:32; Do podanych wyrazów dopisz synonimy 2010-05-20 15:55:19; Dopisz synonimy do wyrazów?. Obok twórcy dopisz tytuł utworu, w którym zastosowano tę archaizację.. a) rdzeń b) wyraz podzielny słowotwórczo c) formant d) podstawa słowotwórcza.. Narysuj drzewko derywacyjne następującej rodziny wyrazów pokrewnych oraz podkreśl rdzeń: mierzony, miarka, mierzenie, zmierzony, miara, wymierzony 5.. 2010-05-10 14:34:02; Dopisz określenia do wyrazów, pomożesz?. Podaj po jednym przyk.. Połącz pojęcie z definicją.. Do podanych wyrazów o ujemnym zabarwieniu uczuciowym dopisz wyrazy o zabarwieniu neutralnym.. 2 Zadanie.. 2015-04-18 17:39:36Do podanych wyrazów dopisz w odpowiednie miejsca wyrazy podstawowe i pochodne.. ząb.. Wpisz podane rzeczowniki pochodne do odpowiednich rubryk .rodzaje neologizmów?.

2014-02-19 11:39:16Do podanych wyrazów dopisz... 1 Zadanie.

2010-01-10 21:28:40; Język Polski < zdrobnienia i zgrubienia > 2009-09-28 14:47:15; Dopisz odpwiednie antonimy do poszczególnych wyrazów?. Wyrazy pochodne o wspólnym znaczeniu słowotwórczym, tworzą kategorie znaczeniowe (słowotwórcze).. POLSKI.. Utwórz wyrazy zdrobniałe i zgrubiałe od następujących rzeczowników rzeczownik wyraz zdrobniały wyraz zgrubiały palec nos 6.. W każdym wyrazie pochodnym oddziel temat slowotworczy od formantu.Utwórz zdrobnienia i zgrubienia od podanych wyrazów.. Zdrobnienia Zgrubienia kot nos ptak but wiersz 20.. Napisz krótkie opowiadanie z legendy ,,O wandzie, co nie chciała Niemca" 2021-02-05 14:15:33 Wyobraź sobie, że wspólnie z wybranym bohaterem powieści "Szatan z siódmej klasy" uczestniczyłeś w zdarzeniu, kiedy to Adaś Cisowski rozwiązywał jedną z zagadek (którą udało mu się rozwikłać).Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. NA DZIŚ!. 15.Podaj imiona i nazwiska dwóch twórców, którzy stosowali w swych utworach archaizmy.. Dopisujemy zdrobnienia do wyrazów: piła - piłka, król - królik, brama - bramka, cukier - cukierek.. 🎓 Dopisz do podanych wyrazów ich zdrobnienia.Jakie mogą być zdrobnienia do wyrazów serce, kartka, mama, rodzina.. ptak ptaszysko ptaszyna ptaszynka ptaszeczek ptaszek ptaszydÌo Do podanych wyrazów dopisz zgrubienia lub zdrobnienia.PROSZĘ O POMOC!.

Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Do podanych wyrazów dopisz zgrubienia.

- element, za pomocą którego został utworzony wyraz pochodny i którym różni się on od wyrazu podstawowegoDo podanych wyrazow dopisz wyrazy zwiazane z nimi znaczeniowo , w ktorych wystepuje obocznosc rz;r te wyrazy to: starzec- górzysty-rycerz- skórzany-morze- parzysty-dworzanin- pierzasty-żołnierz- lustrzany-prosze o szybka odpowiedx z gory dzieki Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.Do podanych wyrazów podstawowych dopisz wyrazy pokrewne o wskazanym zabarwieniu emocjonalnym.. W językach analitycznych „wyraz" to to samo co „słowo", w językach fleksyjnych pojęcie wyrazu .Zadanie: do podanych wyrazów dopisz antonimy z ó nizina Rozwiązanie:nizina równina jednolity różnorodny punktualny spóźnialski szczegół ogół odważny tchórzliwy krzywy równy skromny próżny wcześnie późny zgoda kłótnia sytość głódOd następujących wyrazów podstawowych utwórz wyrazy pochodne za pomocą odpowiednich przyrostów: -nik, -acz, -ik, -ak, -ek, -yk.. Dopisz do przyrostków odpowiednie podstawy słowotwórcze, by utworzyć wyrazy .Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Dobieranie podpisów do obrazków..

W podanych wyrazach wydziel podstawę słowotwórczą i formant.

Wzór: babsko - kobietaOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. nóż— las— biegać — straż —- robota — koń — 6.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Powstawanie wyrazów pokrewnych Rodzina wyrazów, wyrazy pokrewne, zdrobnienia i zgrubienia Pół Jaskinia Ziać Terroryzm Podobne teksty: 80% Synonimy, antonimy, homonimy, wyrazy pokrewne - znaczenie pojęćTEST ze słowotwórstwa.. Utwórz je za pomocą przedrostków: na-, do-, prze-, od-, za-.. 2011-02-09 19:51:31; do podanych wyrazów dopisz synonimy 2009-09-28 16:41:55; Do podanych wyrazów dopisz zgrubienia 2010-04-07 19:41:22Do podanych wyrazów dopisz zgrubienia 2010-04-07 19:41:22 Dopisz do każdego z podanych wyrazów wyraz blizkoznaczny o znaczeniu ujemnym 2012-06-18 15:53:54 Z rozsypanych wyrazów ułóż po dwa wyrażenia o podobnym znaczeniu .. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. 🎓 Do podanych wyrazów dopisz zdrobnienia.Mówiliśmy już o tworzeniu wyrazów i o tym, że można to zrobić na wiele sposobów.. Do podanych przymiotników dopisz wyrazy podstawoweDo podanych wyrazów dopisz odpowiednie czasowniki tak aby utworzyć..

2009-03-14 15:47:35Dopisz do wymienionych wyrazów.

2013-02-11 14:17:13; Uzasadnisz pisownie podanych wyrazów?. 🎓 Do podanych wyrazów dopisz - Zadanie 4: Język polski 4 - strona 75Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne wyjaśniające ich pisownię.. 🎓 Od podanych wyrazów utwórz zgrubienia jaki wydźwięk mają powstałe słowa czym różnią się od wyrazów od których je utworzono.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. „Wyraz" nie jest tworem w pełni obiektywnym i co jest wyrazem, a co nim nie jest, zależy w sporym stopniu od tradycji językoznawczej danego języka.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Trudno omówić tu wszystkie.. podstawa słowotwórcza formant .4.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Można je tworzyć na wiele sposobów: .Zdrobnienia, zgrubienia Wypisz z wiersza z éwiczenia 1 podkrešlone wyrazy i dopisz do nich po dwa zdrobnienia.. Zapisujemy przykładowe zdanie: Moja mama dała mi cukierka, który ma w sobie cukier.. 2009-10-25 18:59:38 do podanych wyrazów dopisz synonimy ( wyrazy bliskoznaczne) 2015-06-08 20:48:39 Dopisz przedrostki do podanych wyrazów tak aby powstały wyrazy pochodne.. 16.Pogrupuj zamieszczone poniżej wyrazy, wpisując je do odpowiednich rubryk tabeli.Wyraz - pewna wyróżniona fonetycznie, czy też graficznie, część wypowiedzi, składająca się z jednego lub więcej morfemów.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Do podanych wyrazów podstawowych dopisz zgrubienia i zdrobnienia według wzoru: małpa-małpka,małpeczka,małpiątko,małpisko wóz-wózek,wózeczek,wozisko królik-oko-papier-dziewczyna-chłopak-koń-krzak-kwiat-paproć-zeszyt-krowa-baran-muszla-kura-kaczka-gęś-Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt