Entlebucher charakterystyka rasy
Wygląd: Pies masywny, o mocnym kośćcu, dobrze umięśniony, wytrzymaly i ruchliwy.. CiekawostkiAppenzeller to jeden z czterech bardzo podobnych do siebie szwajcarskich psów pasterskich, do których należą, zaczynając od najmniejszego: entlebucher, appenzeller, berneński pies pasterski i duży szwajcarski pies pasterski.. Kraj pochodzenia: Szwajcaria Charakter: energiczny, pewny siebie, przyjazny w stosunku do znajomych, nieco nieufny do obcych; wierny, czujny, nieprzekupny stróż; wesoły, chętnie się uczy Wielkość: idealny wzrost: psy: 44-50 cm (tolerancja do 52 cm), suki: 42-48 cm (tolerancja do 50 cm)Historia rasy entlebucher.. Dawniej psy te wykorzystywano głównie do zaganiania oraz pilnowania zwierząt stadnych.. Do Polski pierwszy przedstawiciel rasy dotarł w 2000 roku.Entlebucher swoją nazwę zawdzięcza szwajcarskiej miejscowości Entlebuch położonej w kantonie Lucerna, która obecnie wchodzi w skład Rezerwatu Biosfery UNESCO obejmującego ok. 400 km2 dzikiej przyrody.. W 1928 roku powstał klub rasy.. W Polsce nadal mało popularny.. Należy karmić go często, ale małymi porcjami.. Obdarzony niezwykłym poczuciem terytorialnym, a jednocześnie nieagresywny.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.1.. Kraj pochodzenia: Szwajcaria.. Na przełomie XIX i XX wieku rasa była zagrożona wyginięciem..

Opis wyglądu, cechy, usposobienie - charakterystyka.

Rasa ta jest bardzo aktywna i należy pieskowi zapewnić przynajmniej 3 godzinny spacer dziennie.. Te psy pochodzą z doliny Entlebuch, która ciągnie się wzdłuż rzeki Emme w kantonie Lucerny.. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp.. Entlebucher to pies efektowny o dobrym charakterze.Rasy szwajcarskich psów pasterskich - Entlebucher.. Wielkość: Wzrost: pies 65 - 72 cm, suka 60 - 68 cm.Entlebucher Sennenhund jest najmniejszym ze szwajcarskich psów pasterskich.. To świetny stróż, pies zaganiający, a obecnie sprawdza się również jako wspaniały pies rodzinny, który łatwo dostosowuje się do warunków otoczenia.. Oprócz w/w wymienionych osób, bardzo znaczącą postacią, której przypisuje się uratowanie entlebuchera jako rasy, jest dr B.Kobler.Entlebucher może być psem stróżującym lub towarzyszącym.. Entlebucher Sennenhund jest najmniej popularną rasą psów szwajcarskich w Polsce.. Podwójna szata waha się od krótkiej do ciężkiej i występuje w umaszczeniu jednolitym, pręgowanym lub w cętki.. Getty ImagesEntlebucher najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. Pierwszy pisemny opis rasy pochodzi z roku 1889..

Wygląd entlebuchera jest niemal taki sam, jak przed wieloma laty.

Entlebuchery zostały po raz pierwszy zaprezentowane na wystawie w 1913 roku.. Jego pokrój nie uległ zmianom na skutek ukierunkowania hodowli na eksterier.. Jak wszystkie szwajcary Entlebucher jest psem stróżującym.. Żywe usposobienie doskonale ujawnia się poprzez znaczną aktywność, zwrotność w ruchu.. Pierwsze wzmianki na temat rasy pojawiają się w XIX wieku.Opis Rasy Entlebucher.. Odważnie będzie bronił swojego terenu i stada.. Jest energiczny, wesoły, bardzo oddany bliskim i nieufny wobec obcych.Entlebucher - charakterystyka rasy Entlebucher to pies obdarzony niezwykłym optymizmem, samodzielnością i przywiązaniem do właściciela.. Ze względu na dużą aktywność psów tej rasy istnieje konieczność zaspokojenia tej cechy na wolnym powietrzu.. Adapts Well to Living Living 1 Więcej informacji + Wbrew powszechnemu mniemaniu, mały rozmiar niekoniecznie musi odpowiadać mieszkaniu psa - mnóstwo małych psów jest zbyt energicznych i żartobliwych, by żyć w wieżowcu.Wprawdzie entlebucher robi wrażenie nieco ociężałego, nie ustępuje ruchliwością appenzellerowi.. Z czterech ras - w tym również berneńskiego psa górskiego .ENTLEBUCHER (Entlebucher Sennenhund, Entlebuch Cattle Dog) Historia.. Entlebucher, pochodzący z doliny Entlebuch w okolicach kantonów Lucerna i Berno, to najmniejszy z czterech szwajcarskich psów pasterskich.Pierwszy opis rasy pochodzi z 1889 roku, niemniej jeszcze wiele lat później nie rozróżniano psa pasterskiego z Entelbuch od psa z Appenzell.Psy szwajcarskie to dość bogata i zróżnicowana grupa zwierząt..

Hodowcy ci byli w stanie zlokalizować 17 entlebucherów w celu reprodukcji rasy.

Charakterystyka fizyczna: Duży, mocny i muskularny z dużą ilością kości.. Dziś entlebucher to rasa psów do towarzystwa, choć czasem jeszcze spotyka się je pracujące przy stadach, ale znacznie częściej stróżujące przy .Charakterystyka rasy: Zdolność adaptacji.. WYSOKOŚĆ: Wysokość na ramieniu od 23 do 30 cali .. To nieustraszony pies stróżujący, o dużej inteligencji.. Po 5 godzinach od zjedzenia posiłku w jego żołądku nie ma już jedzenia.. Charakterystyka rasy.. Pierwszy wzorzec opracowany dla tej rasy ma ponad dziewięćdziesiąt lat i został opracowany w Szwajcarii.. WAGA: 99 do 170 funtów.. Z wyglądu wydaje się małym pieskiem, ale w rzeczywistości wcale taki nie jest.W tym artykule Rozwiń Charakterystyka Historia rasy Szkolenie i opieka Problemy zdrowotne Dieta i odżywianie Gdzie adoptować lub kupić Dalsze badania Powrót do góry Często nazywany „Laughing Dog", pies górski Entlebucher należy do rodziny Sennehund, grupy czterech ras pasterskich pochodzących ze szwajcarskich Alp.. Zdaniem wielu badaczy rasa ta pochodzi od psów z Egiptu, których najstarsze znalezione szczątki pochodzą z V tysiąclecia p.n.e. Najprawdopodobniej okazy tej rasy były przywożone do Europy, w głównej mierze do krajów śródziemnomorskich przez Fenicjan.Charakterystyka psa pasterskiego Entlebucher..

Entlebucher ma też dobrze rozwinięty instynkt pasterski.Pies entlebucher historia.

Rasa wybitnie nieufna do obcych.Historia rasy Cirneco Dell'Etna jest bardzo długa i ciekawa.. Ma wysoko rozwinięty instynkt obronny.. Sygnałem ostrzegawczym przed atakiem jest szczekanie, bardzo charakterystyczne dla entlebuchera, i różne w zależności od sytuacji.. Kolejne pięć odmian to czworonogi myśliwskie.. Jest to gończy szwajcarski, berneński, lucereński, gończy z Jury i gończy ze Schwyz.Entlebucher jest czterdziesto- pięćdziesięciocentymetrowym psem pasterskim.. Jest psem wielkości nieco mniej niż średniej, o zwartej, krępej budowie, dobrze umięśnionym.Entlebucher jest średniej wielkości psem pasterskim pochodzącym ze Szwajcarii.. Jest to appenzeller, entlebucher, berneński pies pasterski oraz duży szwajcarski pies pasterski.. Jest bardzo lojalny wobec swojego właściciela oraz członków rodziny.Wzorzec rasy FCI Wzorzec FCI nr 47 ENTLEBUCHER (Entlebucher Sennenhund, Entlebuch Cattle Dog) Kraj pochodzenia: Szwajcaria Data publikacji obowiązującego wzorca: 28.06.2002 Przeznaczenie: Pies, zaganiający, stróżujący, pilnujący, domowy i podwórzowy; dziś także pies pracujący i rodzinny.. Zdrowie i pielęgnacja.. To psy dla znawców, koneserów, osób gotowych poświęcić im czas i zbilansować dietę, pójść na długi spacer oraz weterynarza.. Ze względu na swoją wielkość i łatwość utrzymania znajduje w Polsce coraz więcej zwolenników.. Klasyfikacja:Nie bez powodów nazywany wiernym.. Entlebucher kosztuje ok. 2500-3000 złotych, co jest bardzo umiarkowaną ceną.. Został oficjalnie uznany za członka Herding Group przez American Kennel Club w 2009 roku.Entlebucher opis rasy.. Kiedyś był psem stróżującym i pociągowym, obecnie jest obrońcą i towarzyszem rodziny.. Jednocześnie jest pozbawiony agresji, a obecność intruza sygnalizuje ostrzegawczym szczeknięciem.. Uwielbia przebywać na świeżym powietrzu i ceni sobie taką formę aktywności.. Dzięki staraniom kilku hodowców opracowano standardy rasy i klub Entlebucher powstał w 1926 roku.. Sierść jest łatwa w pielęgnacji lecz wymaga regularnego szczotkowania.. Żyje od 11 do 15 lat, ma trójbarwne umaszczenie.The Entlebucher Mountain Dog Dog Breed (znany również jako Entelbuch Mountain Dog, Entelbucher Cattle Dog, Entlebucher, Entlebucher Sennenhunds) Informacje i fakty, w tym porady dotyczące zakupów, zdjęcia, średnie koszty własne i porady zdrowotne.Przegląd rasy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt