Argumenty oskarżenia i obrony syzyfa
Musiał tam wytaczać na szczyt góry olbrzymi głaz.. W ten sposób praca Syzyfa nigdy nie miała końca.W obronie bohatera - mowa obronna dotycząca wybranej postaci literackiej.. Syzyf znalazł się w podziemiach Hadesu.. Była to bardzo okrutna kara ,którą dostał za swoje gadulstwo i przebiegłość.-uczniowie mają wcześniej przygotowane argumenty oskarżenia i obrony bohatera wraz z cytatami z lektury, zgodnie z zadaną pracą domową, są też przygotowani do dyskusji.. Tak jak w podaniach greckich skazano go na wieczną i bezużyteczną pracę czyli wtoczenie na górę wielkiego głazu, który przed wierzchołkiem zawsze .Zad 1 Napisz listę argumentów dlaczego to Syzyf jest niewinny lub dlaczego sąd powinien złagodzić mu karę Zad 2 Wyobraź sobie że jesteś dziennikarzem obserwującym rozprawę.. Moja mowa "Proszę Wysokiego Sądu , nasz klient Syzyf jest nie winny ,a wszystkie oskarżenia (jakie).,gdyż (tego słowa "gdyż" nie rozumiem mówię zarzuty a tu nagle jakieś gdyż sie pojawia jak mam to powiedzieć wypełnij te kropki).. *( ta gwiazdka chwilowo zastępuje kropkę) Wnoszę o uniewinnienie władcy Koryntu.Wśród argumentów przytaczanych na obronę bohatera znajdują się następujące: Chęć wybicia się z nędzy i zdobycia wyższej pozycji niż ta, którą posiadał ojciec bohatera.. Prokuratura wezwała na świadków Atenę (w tej roli Klaudia Gabor) oraz samego Zeusa (Bartek Drozd) z Tanatosem jako ochroniarzem (Kuba Rygiel w tej roli był świetny!.

W imieniu oskarżenia zarzuty (wypisz z zad.

Rozwiązania zadań.. monsterrr; 27.01.2011 zmieniony a)-Balladyna mogła być osobą chorą psychicznie.-Jej matka wychowała ją na leniwą osobę, wiec sama jest sobie winna.Następne oskarżenie dotyczyło zamknięcia matki na wieży i wypędzenia jej z zamku.. Posiadał piękne ideały i nie jego winą było to, że niesprzyjające okoliczności zewnętrznie nie pozwoliły mu na wcielenie ich w życie.. Ja, prokurator mam obowiązek udowodnić wszystkim zgromadzonym, że ta kobieta jest winna zarzucanych jej czynów.Obrona i oskarżenie Ziembiewicza Zenon Ziembiewicz, jako główny bohater powieści Zofii Nałkowskiej „Granica" , jest bohaterem niejednoznacznym .. Jesteśmy tutaj po to, aby osądzić Balladynę.. Zebraliśmy się dzisiaj w tym miejscu, aby rozstrzygnąć sprawę skazania Antygony na śmierć.-uczniowie mają wcześniej przygotowane argumenty oskarżenia i obrony bohatera wraz z cytatami z lektury, zgodnie z zadaną pracą domową, są też przygotowani do dyskusji.. Pytania i odpowiedzi.. Ogłoszenie przez Kreona Polinejkesa zdrajcą nie było wcale takie oczywiste, poza tym Kreon nie miał .zad.1 miał wiele dobrych zalet,był dobrym człowiekiem powiedział asoposowi gdzie jest jego córka syzyf uwięził hadesa,ludzie byli szczęśliwi syzyf postawił się bogom,był odważny syzyf założył miasto zad.2 Dnia 12.04.2010r w gmachu sądu w(twoim mieście) odbyła się rozprawa przeciwko Syzyfowi..

2012-02-15 19:45:14Napisz akt oskarżenia bądź akt obrony Syzyfa .

w gmachu sądu w .. odbyła się rozprawa przeciwko Syzyfowi.Syzyf musiał wrócić na dół i zacząć swoją pracę od nowa.. Wydaje mi się, że każdy ma inne zdanie na ten temat.. Ostateczny werdykt brzmiał „Syzyf jest winny!". Znowu wtaczał wielki głaz na górę ,ale głaz spadał w dół jak był już prawie u samego szczytu.. Codziennie zgłodniały orzeł wydziobywał mu wątrobę, która wciąż odrastała.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi widzi wzór w postaciach z filmu czy komiksu, a tak naprawdę powinni dostrzegać autorytet w swoich rodzicach.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Środki dydaktyczne:-tekst ,,Granicy" Zofii Nałkowskiej.-słownik wyrazów obcych Metody lekcji:-dyskusja, debata Przebieg lekcji: Czynności organizacyjne:Mamy zrić sąd na Syzyfa i mam być obrońcą pomóżcie mi z tym.. Tuż przed wierzchołkiem kamień spadał z powrotem w dół.. Miało to trwać przez wieczność.. Jego los stał się dla uczniów inspiracją do zainscenizowania rozprawy sądowej nad Syzyfem.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem..

; ]] 2010-10-09 19:42:06 Świtazianka , podaj 3 argumenty obrony Strzelca .

Syzyf nie widzial nic niestosownego w swoim zachowaniu.Uwazal,ze moze duzo wiecej bo przeciez byl ulubiencem bogow.Nie przewidzial jednak ze jego pycha moze go kiedys zgubic.Zbyt wygorowana pewnosc siebie spowodowala ze oskarzony zapomnial o jakiejkolawiek etyce .-Otóż Syzyf był plotkarzem i gadułą.. musze zrobic tabele i mam na samej gorze postawa edmunda po lewej argumenty oskarzenia a po prawej argumenty obrony plssss pomózci 2011-03-29 16:42:43 Argumenty .. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Obrona Sokratesa (Ἀπολογία Σωκράτους) - dzieło Platona, zaliczane do jego dialogów (chociaż w rzeczywistości jest prawie wyłącznie monologiem Sokratesa), przedstawiające treść trzech mów, jakie Sokrates wygłosił na procesie w 399 r. p.n.e., na którym został skazany na karę śmierci.Balladyna- Wypisz argumenty którymi mógłby się posłużyć prokurator a) w obronie Balladyny b) w oskarżeniu Balladyny .. I bardziej mnie interesował Elohim - boski stwórca konstelacji - niż jego mało sławny potomek Jezus.. Natomiast argumenty oskarżające Zenona to:Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: napisz mowę mowę obrończą która mogła by uchronić syzyfa przed karą lub oskarżycielską przekonując do ukarania go mity greków i rzymianOskarżenie i obrona Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie ..

).Byli sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, powołano też świadków oskarżenia i obrony, a wszystkiemu przyglądała się publiczność.

Zapisz argumenty oskarżenia, które potwierdzą tezę, że kara, jaką poniósł Syzyf, była słuszna, a następnie argumenty obrony twierdzącej, że władca Koryntu został ukarany zbyt surowo.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Jezus za bardzo kochałsympatią zapałali do mitycznego Syzyfa, założyciela i króla Koryntu.. Wszystko działo się jak w prawdziwym sądzie!. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Według mnie Syzyf jest postacią kontrowersyjną, jedni widzą w nim autorytet, a drudzy nie.. 1)przedstawił (oskarżyciel)Zażądano kary (zadecydujecie w sądzie) następnie głos zabrała przedstawicielka obrony (ty) (która .To Syzyf sprawił, że na świecie zagościły zdrowie, życie i szczęście, a o tym marzymy wszyscy.. Motywacją do złamania zakazu była jej miłość do brata - dobre, szlachetne uczucie.. Dzięki niemu Asopos dowiedział się o tym jak Zeus uwiódł mu córkę Ajginę.Asopos powinien być mu za to wdzięczny.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Przemowa w obronie Antygony Drodzy Obywatele Teb!. Środki dydaktyczne:-tekst ,,Granicy" Zofii Nałkowskiej.-słownik wyrazów obcych Metody lekcji:-dyskusja, debata Przebieg lekcji: Czynności organizacyjne:Prometeusz został skazany przez Zeusa na okrutną karę.. Wysoki Sądzie, zamknięcie przez Balladynę matki na wieży jest dobrze udokumentowanym faktem, ale wcale nie obciąża Balladyny.. Władca Olimpu rozkazał przykuć Prometeusza do skał Kaukazu.. Jego poglądy, poczynania i skutki działań można ocenić w dwojaki sposób.Argumenty oskarżenia i obrony sentymentalizmu religijnego i estetycznego w dobie kryzysu „Z wiekiem coraz bardziej zbliżałem się do Nietzschego ( ó).. -Wydaje mi się że nie powinien przyjąć aż tak surowej kary za taki czyn.Syzyf został oskarżony o wyjawienie ważnego sekretu Zeusa oraz o uwięzienie bożka śmierci - Tanatosa (przez co omal nie zrujnował interesu pogrzebowego Hadesowi : )).. Zapisz końcowy wniosek wynikający z analizy argumentów umieszczonych w tabeli.Przemówienie oskarżające Balladynę Witam Szanowny Wysoki Sąd, Drogą Obronę oraz oskarżoną..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt